Aktualności

W świecie Kopernika

Wydawać by się mogło, że pewne rzeczy są niezmienne i że będą trwać wiecznie. Co roku spotykaliśmy się w szkolnej auli, by razem z patronem naszej szkoły celebrować Dzień Samorządności. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, towarzyszył pokoleniom uczniów i nauczycieli przebywających w murach tej szkoły od 1971 roku. Dziś odbył się ostatni Dzień Samorządności pod patronatem wielkiego astronoma. Uczniowie klasy I C i I E z ogromnym wdziękiem przypomnieli najważniejsze fakty z życia Kopernika, który zajmował się nie tylko astronomią, ale także matematyką, ekonomią, prawem, strategią wojskową i astrologią. Był też lekarzem i tłumaczem.

Zgromadzeni w auli mieli okazję utrwalić sobie najważniejsze fakty z życia patrona gimnazjum i poczuć atmosferę dnia codziennego w czasach Kopernika, bowiem młodzi aktorzy zadbali o to, by jak najpełniej oddać istotę wielkiego dorobku słynnego astronoma.

Na zakończenie uroczystości szkolny zespół Avocado Kiwi zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru wprowadzając gimnazjalistów w wiosenny, melodyjny nastrój.

I całe szczęście, że spotkanie w auli zakończyło się muzycznie, bo zrobiło się smutno, gdy dotarło do nas, że właśnie mija ostatni taki dzień...

S. Podolska