Aktualności

Zmieniaj nawyki, a nie klimat

Z okazji Dnia Ziemi w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika został przeprowadzony Turniej Wiedzy Ekologicznej dla klas II pt. „Zmieniaj nawyki, a nie klimat". Trzy tygodnie wcześniej gospodarze klas II otrzymali informacje o zasadach turnieju. Wszystkie konkurencje związane były z tematyką czystego powietrza, wody i gleby oraz z segregowaniem odpadów.

Przed apelem przedstawiciele klas losowali zadanie do przygotowania związane z segregowaniem odpadów: klasa IIA - pokaz mody ekologicznej, II b- wiersz ekologiczny, II c- piosenkę ekologiczną, II d- scenkę ekologiczna i II e- plakat ekologiczny. Przedstawiciele klas rozwiązywali test ekologiczny w internecie. W dniu apelu każda klasę drugą reprezentował pięcioosobowy zespół. Uczestnicy zmierzyli się z 3 konkurencjami: znaki ekologiczne, alternatywne źródła energii, organizer ekologiczny na biurko. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji pierwsze miejsce zdobyła klasa II c, drugie miejsce – klasa II a i trzecie miejsce – klasa II d. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a zwycięskie zespoły zostały nagrodzone książkami o tematyce ekologicznej (I i II miejsce). Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa Pana Krzysztofa Hildebrandta. Podczas apelu wykorzystano filmy dotyczące ochrony powietrza, oszczędzania wody, ze strony KZG.

W. Socha