Aktualności

Sukces w konkursie literackim

„Miniatura na dwa serca" to tytuł pracy autorstwa uczennicy klasy III f naszego gimnazjum, która po raz kolejny potwierdziła swój talent literacki. Jej opowieść o bliskich ilustrowana refleksjami z poezji Zbigniewa Herberta zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd" i zdobyła trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych – proza (wyniki konkursu ogłoszono 15 maja br.)

Organizatorzy konkursu: Gimnazjum nr 19 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu i Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny, zgodnie z określonymi w regulaminie oczekiwaniami, odnaleźli w tekście Bogusi „historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia".

Praca naszej uczennicy napisana piękną polszczyzną, przepełniona miłością i podziwem dla członków rodziny – dziadków, wzbogacona cytatami z twórczości wybitnego poety z pewnością zasłużyła na wyróżnienie. Jesteśmy dumni z sukcesu trzecioklasistki i jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów w twórczości literackiej.

J. Eisner