Aktualności

Festiwal Pieśni o Morzu 2017

Festiwal Pieśni o Morzu 2017 – czyli festiwalowe zmagania i świetna zabawa. Dnia 21.04.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie imprezy na placu Jakuba Wejhera z udziałem wszystkich chórów. Był to pierwszy festiwal, w którym uczestniczył chór naszego gimnazjum. Niezapomniane wrażenia, integracja z pozostałymi chórzystami, obcowanie ze sztuką – tak właśnie mijały dni festiwalowe. Chórzyści oprócz prezentacji własnej – mogli wysłuchać bardzo ciekawych występów pozostałych chórów. Wielkim sukcesem było to, że nasz chór mieszany„Awokado Kiwi" pod dyrygenturą Wiesławy Szypelt uzyskał 73 punkty – co dało nam brązowe pasmo. Tematyka festiwalu obejmuje pieśni ludowe, patriotyczne, kaszubskie oraz o tematyce marynistycznej. Utwory wykonane przez chór to: „Drobną rutkę sałam", „A gdzie moje kunie?", „Piosenka marynarza" oraz „Szewiec".

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Avocado Kiwi na youtube – gdzie można usłyszeć utwory festiwalowe. Tego dnia dodatkowym wyróżnieniem był występ podczas imprezy „Motokrew" na placu Wejhera.

W. Szypelt