Aktualności

Między nami gimnazjami – w Chełmnie

Środowy poranek przywitał nas słoneczną pogodą zapowiadając tym samym piękny dzień. Kilka minut po godzinie siódmej gimnazjaliści biorący udział w międzyszkolnej wymianie ruszyli w drogę do Chełmna. Podróż upłynęła w milej atmosferze, a na miejscu czekali na nas gospodarze spotkania – nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Akademii Chełmińskiej.

Jak zawsze, pierwszym punktem programu była integracja przy herbatce i słodyczach. Potem zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, dla których społeczność chełmińskiego gimnazjum przygotowała różne atrakcje. I tak zwiedziliśmy szkołę, w której niegdyś mieściła się słynna Akademia Chełmińska, wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych, gdzie ćwiczyliśmy wykorzystanie tej dziedziny w praktyce, a następnie sprawdziliśmy swoje językowe umiejętności z angielskiego i niemieckiego podczas zajęć lingwistycznych.. Po tych intelektualnych rozrywkach ruszyliśmy na rajd po Chełmnie. Tam, podzieleni na te same zespoły, poznawaliśmy historię miasta realizując przygotowane dla nas zadania. Po obiedzie nasi mili gospodarze zabrali nas do osady rycerskiej, gdzie zwiedziliśmy izbę tortur, a potem przystąpiliśmy do sportowych zmagań, zarówno w konkurencjach zespołowych, jak i indywidualnych. Tym energicznym punktem programu, pełnym radości i zabawy, zakończył się nasz pobyt w Chełmnie.

Spotkanie ze społecznością chełmińskiego gimnazjum upłynęło, jak zawsze, w miłej atmosferze. Nie będzie więc przesady w stwierdzeniu, że trwająca już pięć lat wymiana wniosła w nasze życie wiele nowych doświadczeń, przyjaźni i odrobinę innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

S. Podolska