Aktualności

Konkurs ortograficzny dla uczniów klas I

18 maja odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas I. Do rywalizacji o tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii" przystąpiło 23 uczniów. Zadania, które musieli rozwiązać, dotyczyły zasad poprawnej polskiej pisowni oraz stosowania interpunkcji. Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z większością zadań, które sprawdzały wiele różnorodnych umiejętności.

Nauczyciele języka polskiego wchodzący w skład komisji konkursowej przyznali pierwsze miejsce oraz tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii" uczennicy klasy I c. Drugie miejsce uzyskała reprezentantka klasy I e, III miejsce – uczeń klasy I a. Przyznano także wyróżnienia za doskonałe wyniki w konkursie. Wśród wyróżnionych są uczniowie z klasy I a, I c oraz z klasy I e. Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 1 czerwca.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

J. Eisner, S. Podolska