Aktualności

DZIEŃ DZIECKA – W SŁUŻBIE DZIECIOM

2 czerwca na wejherowskim rynku służby mundurowe organizują dla najmłodszych „Dzień Dziecka – w służbie dzieciom". Od godz. 12:00 na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji – pokazy, konkursy, zabawy promujące bezpieczeństwo.

Inicjatorem festynu jest Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, a współorganizatorem Urząd Miasta w Wejherowie. Do udziału w festynie włączyły się służby: Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie, 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie i Areszt Śledczy.

Podczas imprezy przeznaczonej dla dzieci odbędą się m.in.: pokazy sprzętu specjalistycznego: funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, Straży Pożarnej, Wojska, Służby Więziennej i Straży Miejskiej.

Podczas festynu odbędą się konkursy - plastyczny dla dzieci pod hasłem „Służba policjantów oczami dziecka" i konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci będą uczestniczyły w pokazie z przewodnikiem psa służbowego oraz będą przeciągać linę z policyjnym strongmanem Mateuszem Ostaszewskim.

Technik kryminalistyczny przybliży dzieciom tajniki daktyloskopii, która w znacznym stopniu pomaga w wykrywaniu sprawców przestępstw. Strażnicy miejscy będą znakować rowery, zaprezentują alkogogle i quady. Będą także prezentacje pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu wojska i strażaków.