Aktualności

Festiwal dobrej zabawy

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym celem obchodów tego święta było upowszechnianie praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca.

W czwartek 1 czerwca już od rana boisko szkolne wypełniło się uczniami, którzy w ten szczególny dzień wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Reprezentacje poszczególnych klas walczyły o miano tej najlepszej w takich dyscyplinach, jak: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka i dla najsilniejszych – przeciąganie liny. W atmosferze dobrej zabawy drużyny poszczególnych klas toczyły zacięte boje o najwyższe lokaty w sportowym turnieju. Pierwsze miejsce w siatkówce zajęła drużyna klasy III E, najlepsi w piłce nożnej okazali się uczniowie klasy I A, w koszykówce zwyciężyła klasa III F, a pozycję najsilniejszej klasy w konkurencji przeciągania liny wywalczyła klasa III C.

Wszyscy chętni, którzy chcieli pokazać swoje, często ukryte, talenty spotkali się w szkolnej auli na kolejnej edycji Gimnazjalnej Kuźni Talentów. W tym roku, oprócz wokalistów, instrumentalistów, tancerzy, aktorów i magików pojawili się zawodnicy judo, twórcy figurek z masy plastycznej, reżyserzy filmowi oraz gimnazjalista prezentujący stand up. Tak, jak w przypadku rozgrywek sportowych, tak i w szkolnej auli, było wiele radości i dobrej, wspólnej zabawy. Jury Kuźni Talentów przyznało pierwsze miejsce uczennicom klasy III A za wykonanie utworu a cappella, drugie miejsce zajęła reprezentantka klasy II A wykonująca utwór wokalny z własnym akompaniamentem na gitarze, a trzecie miejsce zdobyła etiuda teatralna zagrana przez dziewczęta z klasy III A.

Tegoroczny Dzień Dziecka, mimo dość chłodnej aury, należy uznać za udany. Dobra zabawa i duża dawka uśmiechu sprawiły, że ostatnie gimnazjalne święto dzieci na długo pozostanie w naszej pamięci.

S. Podolska