Aktualności

Miłość, Przyjaźń, Dobro

Jak co roku, Gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko - Pomorskich w Luzinie zaprosiło uczniów z całego województwa Pomorskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji Gimnazjalnego Konkursu Poetycko-Prozatorskiego ,,Miłość, Przyjaźń, Dobro'', który został umieszczony przez Kuratora Oświaty w Wojewódzkim Kalendarzu Konkursów, Olimpiad i Turniejów na rok szkolny 2016/17.

Temat konkursu przypadł do gustu jednej z naszych uczennic z klasy III F - Kasi Kani. Dzięki swojej inspiracji stworzyła 37 stronicowe dzieło, które bezkonkurencyjnie wywalczyło I miejsce. Wręczenie nagród odbyło się podczas Święta Szkoły, na którym przedstawiono życie i twórczość jednego z pisarzy i poetów kaszubskich Jana Piepki. Na uwagę zasługuje również fakt, że nowo powstała szkoła od 1 września otrzyma imię profesora Gerarda Labudy, który był uczniem naszego gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy Kasi!

K. Merc