Aktualności

Projekt Bakcyl

Uczniowie klasy 1 e na przełomie maja i czerwca 2017 roku uczestniczyli w projekcie Bakcyl, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodzieży. Pracownik banku przeprowadził trzy lekcje na temat: Twoje pieniądze, Pożyczaj z głową oraz Finanse na całe życie.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto planować swoje finanse, jak dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi oraz jak je oszczędzać, na jakiej zasadzie działają kredyty bankowe, o czym informuje nas RRSO, na co uważać podczas korzystania z karty kredytowej, jak również poznali pojęcie procentu składanego i na przykładach dowiedzieli się jak działa procent składany. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, poprzez pogadanki, prace w grupach oraz teleturniej Milionerzy.

Podsumowując zdobytą wiedzę uczniowie dowiedzieli się, że:

- dzięki systematycznym oszczędnościom możemy:
* zrealizować zaplanowany duży zakup lub inwestycję
* być przygotowanymi na nagłe wypadki
* czuć się bezpieczniej i swobodniej planując przyszłość
- nie kupujemy i nie podpisujemy umów, jeśli nie rozumiemy
- dochód powinien być większy niż wydatki
- warto wykorzystać zalety procentu składanego w planach systematycznego oszczędzania
-pożyczaj ,,z głową" i tylko gdy jest to konieczne (zawsze porównuj oferty).

M. Mrzygłocka