Profilaktyka zdrowotna

Drodzy Rodzice. W zakładce profilaktyka chcemy zaznajomić Państwa z chorobami, które często dotykają naszą młodzież.

Na wstępie jednak kilka informacji, do których powinni dostosować się rodzice, jak i uczniowie szkoły:

Higiena ciała:

• - Codzienna higiena ciała (mycie ciała ciepłą wodą i mydłem, używanie dezodorantów i antyperspirantów tylko na czystą i suchą skórę)
  • - Częste mycie rąk (przed posiłkiem, po posiłku, po skorzystaniu z toalety)
  • - Regularne obcinanie paznokci (pod paznokciami gromadzi się brud i liczne bakterie)
  • - Codzienna higiena skóry głowy, mycie włosów

Profilaktyka wszawicy:

• - Za czystość włosów odpowiedzialni są rodzice. Rodzic powinien przynajmniej raz w tygodniu przeprowadzić kontrolę włosów dziecka.
  • - Dyrekcja szkoły, pielęgniarka nie odpowiada za stan czystości (wszawicę) głowy
  • - Kontrola włosów może być przeprowadzona w wyjątkowych sytuacjach za zgodą rodziców. Kontrola jest przeprowadzana dyskretnie za zamkniętymi drzwiami w gabinecie pielęgniarskim.
  • - Na terenie szkoły nie wolno „masowo” wykonywać kontroli czystości u dzieci.

Zajęcia wychowania fizycznego:

• - proszę zadbać o odpowiedni strój na WF (czysta, bawełniana podkoszulka, spodenki, skarpetki, buty z białą, gumową lub kauczukową podeszwą)
  • - prośba, aby rodzice rozsądnie podchodzili do zwolnień z zajęć WF
  • - Pierwsze śniadanie dzieci zjadają w domu. Do szkoły przynoszą drugie śniadanie.

Informacje dodatkowe:

• - Dostarczanie kart zdrowia ucznia (w klasach pierwszych).
  • - Zgłaszanie się z młodzieżą na bilans zdrowia (dotyczy klas pierwszych)
  • - W szkole nie podaje się leków (z powodu możliwości wystąpienia objawów ubocznych np. alergii). Leki są podawane za zgodą lekarza.
  • - Proszę o pozostawianie młodzieży w domu w przypadku podejrzenia choroby lub wystąpienia objawów takich jak: podwyższona temperatura ciała, nudności, wymioty, dolegliwości bólowe itd.